Šikana od městských strážníků

Stížnost proti

Krajské ředitelství policie Jihomoravského kraje
neoprávněné omezení osobní svobody, neoprávněná lustrace dokladů

Zpět na seznam výsledků


Znojemský důchodce chtěl na zasedání městských zastupitelů vyjádřit svůj názor na činnost radních. To mu však znemožnili strážníci a policisté, když jej zadrželi a na policejní stanici zavřeli do cely, kde musel muž čekat, než schůze skončí. Právníci Ligy se případu ujali poté, co radní podali na seniora trestní oznámení pro pomluvu.
František P., muž v důchodu, se chtěl v květnu 2010 zúčastnit zasedání městského zastupitelstva ve Znojmě a předat na něm přítomným radním svůj otevřený dopis. Ten předtím ve zkrácené formě uveřejnil v místních novinách a kritizoval v něm některé činy a postupy tehdejšího vedení radnice, zejména starosty Petra Nezvedy a tajemníka městského úřadu Vladimíra Krejčíře. Na zasedání se ovšem vůbec nedostal; při čekání na zahájení zasedání zastupitelstva jej zadrželi strážníci.František P., muž v důchodu, se chtěl v květnu 2010 zúčastnit zasedání městského zastupitelstva ve Znojmě a předat na něm přítomným radním svůj otevřený dopis. Ten předtím ve zkrácené f

František P., muž v důchodu, se chtěl v květnu 2010 zúčastnit zasedání městského zastupitelstva ve Znojmě a předat na něm přítomným radním svůj otevřený dopis. Ten předtím ve zkrácené formě uveřejnil v místních novinách a kritizoval v něm některé činy a postupy tehdejšího vedení radnice, zejména starosty Petra Nezvedy a tajemníka městského úřadu Vladimíra Krejčíře. Na zasedání se ovšem vůbec nedostal; při čekání na zahájení zasedání zastupitelstva jej zadrželi strážníci. Ti se nejdříve bez udání důvodu dožadovali mužova občanského průkazu.

Začátek řízení
2010

Kdo případ řešil
Město Znojmo (Edward Ka)
zamítnuto (odmítli pochybení) (2014)

Okresní soud Znojmo (Eva Pokorná)
zamítnuto (odmítli pochybení) (2012)

Přílohy

Analyza GIBS

výbavička


Podobné případy

Zatím žádné.

Zpět na seznam výsledků